Kultuurikeskus

Üliõpilaskodu pakub tegevusi erinevates valdkondades, aidates  tudengitel paremini kasutada perioodi, mille nad veedavad ülikoolis õppides. Samuti leiavad üliõpilaskodus aset üritused, mis on üles ehitatud põhimõtetel toetada ning aidata keskenduda igapäevastele ülikooliõpingutele. Üliõpilasi julgustatakse taolisi üritusi korraldama ning samuti ise nendel osalema.

Tatari Üliõpilaskodu püüab aidata üliõpilasi ning kõiki noori inimesi nende igapäevases intellektuaalses, vaimses ning kultuurilises arengus, pakkudes mitmesuguseid tegevusi kogu akadeemilise õppeaasta vältel, samuti tutvustades neile meie ajastu erinevaid väljakutseid ning soodustades vastutustunnet aja, annete ning võimete kasutamisel.1294334_354971841348504_2915277153849498848_o

Üliõpilaskodus on olemas bändiruum, kus saab pilli õppida
või aega veeta. Samuti on võimalus kasutada saali
pallimänguks või lihtsalt füüsiliseks tegevuseks.

                                       

 

 

 

 

 

 

kultuurikeskus

Mis teeme

Kevadsemestri alguspidu


Jagame siin mõndasid pilte Kevadsemestri Alguspeost, mis meil oli eile. Päris lõbus aeg!! Muusikaviktoriin, kahoot, pitsad…

Tatari Sügiskonsert 2018

Laupäevane kontsert oli tõeliselt tore, 3 bändi mängisid erinevat stiili muusikat, mõned rõhutamas head rütmi, teised huvitavat šõud. 2 tundi head live muusikat suurepärases keskkonnas. Pärast kontserti sõid kõik bändiliikmed koos kuulajaskonnaga pitsat ja arutlesid erinevate asjade üle, nagu pillide mängimine, muusikastiilid, kogemus, eelistused. Hea muusika, pitsa ja uued sõbrad, mis saab veel parem olla!

 

Siit saate vaadata konserdi pilte: https://flic.kr/s/aHsmu33Qry 

Lapimaa seiklus

„Lapimaa seikluse“ plaan oli lahe. Mõned meist veetsid koos teistega Soomest 4 päeva ümber Kilpisjärvi matkates, mis on osa Lapimaast, kus kohtuvad Soome, Rootsi ja Norra. Need olid uskumatud looduses veedetud päevad, kus me pidasime Missat, taustaks Lapimaa loodus, magasime telkides, ujusime ojades …. Me nägime palju põhjapõtru ja võtsime kaasa mõned sarved, mille leidsime tee pealt. Pärast matka veetsime öö fjordi kaldal, ning järgmisel päeval külastasime Trompsø linna Norras, kust tavaliselt lahkusid uurimisreisidele polaarsed ekspeditsioonid nagu Amundsen. See oli tore ja sõbralik aeg. Me saime palju nalja juba Helsinkisse minnes ja tagasi tulles. Loodetavasti järgmisel aastal naudivad seda meiega rohkem inimesi.

Lapimaa

dav

dav

sdr

sdr

dav

dav

dav

dav

sdr

sdr

sdr

sdr

dav

dav

dav

dav

dav

dav

sdr

sdr

dav

dav

Kevadekonsert ja grill

Imeline kevadkontsert ja grill koos peredega. Päev algas kahe venna Abilisega, kellele järgnes bänd The Crears. Andekad noored Vangista Koaala olid järgmised esinejad. Lõpuks esinesid natuke kogenumad mehed oma bändiga 9:52, kes olid kindlasti kõrgemal tasemel. See kõik koos hea söögiga Tatari maja aias.
See on ainult ühe ilusa traditsiooni algus.

Kevadekonsert

UNIV 2018

Väike Tatari grupp koos Tavasttähti üliõpilaskodu (helsinki) grupiga oli eelmine nädal Univis, kus nad said nautida Püha Nädalat Rooma linnas. Nad külastasid erinevaid muuseumeid ja tähtsaid paiku. Peale selle said nad ka Paavsti väga lähedalt näha. Siin on mõned pildid koosolemistest.

Univ 2018

Raul Ukareda

Täna õhtul kohtusime Raul Ukaredaga, kuulsa Eesti bluusi muusikuga, kes rääkis meiega oma põnevast elust. Muusika, seiklus, tõde, kommunism, pingutus ja usk. Raul jagas meiega oma kogemust muusika maailmas ja seletas, kuidas see mõjutas tema isiklikku elu. Olles juba edukas muusik, tõsised raskused tekitasid tal küsimuse elu mõtte ja tõe kohta. Oli hästi huvitav kuulda, kuidas on ta nendele küsimustele vastanud.

Raul Ukareda

Kohtumise lõpus vaatasime ka mõnesid Rauli videosid:

 

What is Nato doing in Estonia by Olivier Waché

Möödunud aasta 7. oktoobril oli väga põnev kohtumine prantsuse vägede komandöri, kolonel Olivier Wachega.

Ta rääkis sellest, mida NATO Eestis teeb, andis üldise ülevaate olukorrast ja õpetas teadmisi, mis aitaksid õpilastel mõelda NATO missioonidest.

Erinevad küsimused, mis ettekandele järgnesid, aitasid sellest aru saada